Невероятно, но факт: Карвахал записа първия си мач на Евро

Един от най-важните футболисти на краля на Европа Реал Мадрид - Даниел Карвахал - записа любопитно и леко невероятно постижение. В мача на Испания срещу Хърватия на Евро 2024 десният бек изигра първия в кариерата си мач на европейски първенства, въпреки че е на 32-годишна възраст и от 10 години е титуляр в Реал Мадрид.

В края на първото полувреме Карвахал дори реализира гол, с който Испания поведе с 3:0 и още по-приятно ознаменува дебютното си участие в шампионат на Стария континент.

Испания нокаутира Хърватия за начало на Евро 2024

На миналото Евро 2020 Карвахал беше контузен и съответно селекционерът Луис Енрике не го повика в състава за турнира, докато в Ла Лига бранителят изигра само 13 мача.

На Евро 2016 Карвахал отпада от селекцията на Висенте дел Боске по доста болезнен начин - той се контузва в 52-рата минута на финала на Шампионска лига, който Реал Мадрид драматично печели с дузпи срещу Атлетико. Така непосредствено преди началото на европейското във Франция той отпада от сметките.

Сега обаче Карвахал не само тримуфира отново във финала в Шампионска лига с Реал Мадрид (вкара и първия гол срещу Борусия (Дортмунд), но отпразнува първия си мач и първо попадение на европейски първенства.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!