Милен Желев титуляр при победа на Оцелул, бивш халф на ЦСКА - София герой за ЧФР Клуж

След като пропусна загубата срещу УТА Арад (1:3), Милен Желев се завърна в титулярния състав на Оцелул, а отборът му победи с 1:0 гостуващия Херманщат в двубой от плейофната фаза на румънското първенство. Единственото попадение в мача отбеляза Франсоа Ябре още в 3-ата минута. В началото на второто полувреме тимът от Галац остана с човек по-малко заради червен картон на Телеш, но удържа преднината си.

Оцелул е втори в групата на застрашените от изпадане с 33 точки, изпреварвайки именно Херманщат, който остана с 31 точки. Лидер в класирането е УТА Арад, който спечели с 2:0 визитата си на Политехника (Яш).

Поредния си силен мач за ЧФР Клуж изигра бившият халф на ЦСКА - София Карло Мухар. Хърватинът вкара двата гола за победата с 2:1 над Сепси. Мухар откри резултата в 6-ата минута с глава, а в последните секунди на двубоя донесе успеха на тима си. Преди това гостите изравниха от дузпа в 20-ата минута, а още до почивката получиха два червени картона и доиграха срещата с 9 човека, но бяха на път да измъкнат равенство.

Победата изкачи ЧФР Клуж на второ място в класирането, на 12 точки зад новия шампион ФКСБ. Трети е Фарул (Констанца) с 35, а четвърти - Университатя (Крайова) с 34. Сепси е на дъното в първата шестица с 28 точки, една по-малко от Рапид (Букурещ).