Милен Желев и Оцелул с втора победа в плейофите

Оцелул постигна втора победа в плейофите на румънското първенство. Отборът от Галац надви с 2:1 като гост У Крайова 1948 и заема трето място в Групата на изпадащите с 23 точки. Българският защитник Милен Желев беше титуляр за Оцелул и получи жълт картон малко преди почивката.

Юри Чизоти даде преднина на гостите в 17-ата минута, но четвърт час по-късно италианецът пропусна дузпа. В 39-ата минута Хуан Бауса възстанови равенството, но малко след старта на втората част Джонатан Сисе технично отклони топката с пета и я прати във вратата на У Крайова 1948, носейки трите точки на Оцелул.

В първата шестица ФКСБ победи с 1:0 действащия шампион Фарул в Констанца и увеличи на 7 точки аванса си пред Университатя (Крайова) на Ивайло Петев.

Единственото попадение в двубоя реализира Адриан Шут в 82-ата минута след асистенция на Флоринел Коман. Поражението остави Фарул на 5-о място в класирането с 25 точки.

В следващия кръг ФКСБ ще посрещне Университатя и при победа до голяма степен ще си осигури титлата.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!