Balkan Grand Prix 6

Оцелул и Желев отказаха ЧФР Клуж от битката за титлата

Оцелул се добра до равенство 2:2 в домакинството си на ЧФР Клуж от 28-ия кръг на румънската Суперлига. Домакините се добраха до точката в добавеното време на мача, но с това реми почти отказа "железничарите" от битката за титлата. Цял мач за Оцелул пък записа родният защитник Милен Желев.

Оцелул пръв взе преднина в мача. Александър Поп бе точен в 36-ата минута за 1:0.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

В самия край на първото полувреме обаче ЧФР Клуж изравни чрез Филип Отеле.

Гостите стигнаха и до пълен обрат малко преди края на мача. Панайотис Тахсидис се разписа от дузпа в 88-ата минута за 1:2.

Оцелул обаче не се отказа и в добавеното време стигна до равенството. Домакините също получиха дузпа в своя полза и Юри Чизоти реализира от бялата точка за крайното 2:2 в 96-ата минута.

Това реми остави ЧФР Клуж на 2-рото място в класирането с 49 точки. Тимът изостава на 9 зад лидера ФКСБ, който е и с мач по-малко в актива си. Оцелул пък заема 11-тата позиция с 33 спечелени точки до момента.