Пропуск на Мартин Минчев и загуба за Ризеспор в Истанбул

Чайкур Ризеспор загуби с 0:2 гостуването си на Истанбул Башакшехир от 33-ия кръг на турската Суперлига. Мартин Минчев започна като титуляр и остана на терена през всичките 90 минути, а в началото на второто полувреме направи сериозен пропуск и не успя да изравни резултата.

Димитриос Пелкас даде преднина на Истанбул Башакшехир в 12-ата минута с добавка отблизо, след като Гьокан Ана отрази силен удар на Кшищоф Пьонтек. В самия край на срещата защитникът на Ризеспор Атила Мочи извърши нарушение в наказателното поле, за което получи директен червен картон, а Беркан Йозджан реализира отсъдената дузпа.

Днешният успех позволи на домакините да изместят тима на Мартин Минчев от петото място в класирането. Истанбул Башакшехир вече има 49 точки, а Ризеспор остана с 48.

Водачът Галатасарай не се затрудни с Пендикспор и разгроми новака в Суперлигата с 4:1. По този начин отборът на Окан Бурук дръпна с 5 точки пред Фенербахче, който днес гостува на Сивасспор.

Мауро Икарди откри резултата в 35-ата минута след асистенция на Дрис Мертенс, а малко по-късно Абдулкерим Бардакджъ удвои аванса на домакините. Интригата окончателно изчезна с попадението на Мертенс в 77-ата минута. Алпаслан Йозтюрк намали в 85-ата минута, а в добавеното време Керем Актюроглу оформи убедителния успех на Галатасарай.

В другите два мача в неделя Анталияспор се наложи над Хатайспор с 2:1, а газиантеп победи с 2:0 Касъмпаша.