Фенербахче се справи с Балотели и компания

Фенербахче изигра първия си мач след скандалния двубой с Трабзонспор (3:2) в средата на март, завършил със сбиване между фенове на клуба от Трабзон и футболисти на "фенерите". Истанбулският гранд се наложи с 4:2 над Адана Демирспор и отново се доближи на 2 точки до водача в турската Суперлига Галатасарай.

Още в началото домакините уцелиха греда, но в 11-ата минута защитникът Александър Джику откри резултата след центриране от корнер на Душан Тадич и отклонена топка от Мерт Мюлдюр. В средата на полувремето вратарят на Фенербахче Ирфан Джан Егрибаят допусна много груба грешка и Марио Балотели се разписа за 1:1.

В началото на второто полувреме Ирфан Кахведжи хвърли топката от тъч към Един Джеко, босненецът се пребори с бранител на гостите и отново даде преднина на "фенерите". В 70-ата минута Душан Тадич прехвърли вратаря на Адана Демирспор почти от центъра за 3:1. Юсуф Бараси (80') върна един гол, но резервата Сердар Дурсун реши всичко в 85-ата след центриране на Себастиан Шимански.

Трабзонспор победи с 3:1 като гост Коняспор и дръпна с 6 точки пред Бешикташ в битката за третото място. Касъмпаша надви с 2:0 Кайзериспор и се изравни с Бешикташ, но има мач повече, а Сивасспор се утвърди в средата на таблицата след успех с 1:0 срещу Фатих Карагюмрюк.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!