Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Мартин Минчев спечели дузпа за Ризеспор, драматични победи за Галатасарай и Фенербахче

Ризеспор обърна с 3:1 гостуващия Газиантеп и се изкачи на 7-о място в класирането на турската Суперлига. Мартин Минчев започна като титуляр за домакините, но не успя да се разпише. Българският национал обаче хвърли много сили и имаше принос за победата на своя тим. При 1:1 бившият нападател на Черно море беше спънат в наказателното поле и Ризеспор получи дузпа, но Джонджо Шелви не уцели вратата.

Газиантеп създаде доста повече положения до почивката. Пропуски на Деян Сореску и няколко добри намеси на вратаря на Ризеспор Гьокан Акан запазиха нулевото равенство, преди Сореску все пак да се разпише в 54-ата минута. Малко по-късно Салем М'Баката си вкара автогол, а след пропуска от бялата точка на Шелви Ризеспор продължи да доминира.

В 84-ата минута резервата Алтин Зечири центрира към Ибрахим Олавойн и той беше точен с глава. В 90-ата минута Минчев отстъпи мястото си на Атила Мочи, а в последните секунди от добавеното време Зечири се отскуба от включилия се в предни позиции вратар на Газиантеп и спокойно оформи крайното 3:1.

Много повече драма имаше в мача между Касъмпаша и Галатасарай. Отборът на Окан Бурук на два пъти повеждаше, но в 83-ата минута губеше с 2:3, преди да стигне до късен обрат и победа с 4:3. Мауро Икарди вкара два гола, заби си автогол и пропусна дузпа, а в герой за Галатасарай се превърна Карлуш Винисиус с попадението си в 90-ата минута.

Дрис Мертенс даде преднина на "джим бом" в 27-ата минута с хубав шут от границата на наказателното поле, но малко по-късно рикошет в тялото на Икарди доведе до изравняване. В 48-ата минута Икарди беше точен с глава и Галатасарай отново поведе. Касъмпаша не се отказа и с голове на Айтач Кара и Нуно Да Коща беше напът да поднесе изненадата. В 81-ата минута Галатасарай получи дузпа, а Клаудио Винк от домакините беше изгонен с директен червен картон, но Икарди не можа да преодолее Андреас Яниотис.

В 83-ата минута аржентинската звезда на Галатасарай се реваншира. Той засече с глава центриране на Хамим Зиеш за 3:3, но този резултат не устройваше гостите. В последните секунди на редовното време появилият се малко преди това Винисиус се оказа на точното място и отблизо донесе успеха на Галатасарай.

С победата Галатасарай събра 81 точки и запази лидерската си позиция. Вторият Фенербахче също не сгреши и спечели с 3:2 дербито срещу Трабзонспор. Две попадения за състава на Исмаил Картал реализира Фред. Бившият халф на Манчестър Юнайтед се разписа в 13-ата и 45-ата минути.

Фред откри с мощен шут в 13-ата минута, който изненада стража на домакините Урджан Чакър. В самия край на първото полувреме бразилецът получи пас от Душан Тадич и технично прати топката в мрежата, като за първи път в професионалната си кариера вкара два гола в един мач. През второто полувреме Трабзонспор изравни с точни изстрели на Енис Барди и Трезеге от дузпа, но в 87-ата минута резерва Мичи Батшуай донесе победата на Фенербахче и остави тима си в битката за титлата.

Фенербахче е втори в класирането със 79 точки, а Трабзонспор е трети, като има в актива си цели 30 пункта по-малко. Четвъртият Бешикташ е с 46 точки.

В друга среща от 30-ия кръг Хатайспор разгроми Самсунспор с 3:0 и се измъкна от зоната на изпадащите.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!