Бешикташ се провали в последните секунди

Бешикташ прекъсна серията си от три поредни загуби в турската Суперлига, но едва ли равенството 1:1 срещу Истанбул Башакшехир е зарадвало феновете на тима. "Черните орли" допуснаха изравняване в добавеното време и вече изостават на 5 точки от Трабзонспор в спора за третото място, даващо право на участие в Лига Европа.

Истанбул Башакшехир се представя на приливи и отливи от началото на сезона, но все още има шансове да се пребори за участие в Лигата на конференциите. Отборът на Чагдаш Атан е 7-и в подреждането, но само на 4 точки зад Бешикташ.

Омар Коли даде преднина на Бешикташ в 16-ата минута след асистенция на Семих Калъчсой. Защитникът на гостите се разписа от около 2-3 метра, като заби топката под напречната греда. Малко по-късно Кшищоф Пьонтек можеше да изравни, но ударът му с глава срещна десния страничен стълб.

В 67-ата минута Рашид Гезал от Бешикташ разтресе напречната греда от пряк свободен удар. Гредата още веднъж спаси домакините в края на редовното време, за да се стигне до петата добавена минута и изравнителния гол на Емирхан Илкан след центриране на Димитриос Пелкас.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!