БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Мартин Минчев заби два гола при успех на Ризеспор

Българският национал Мартин Минчев имаше основна заслуга за победата на своя Чайкур Ризеспор с 4:0 като гост на Истанбулспор. Срещата бе от 31-вия кръг на турската Сюпер лига, а Минчев отбеляза два от головете в мача в 44-тата и 64-тата минута.

Ибрахим Олавойн отки резултата за Ризеспор още в 4-ата минута с удар по земя от границата на наказателното поле.

Мартин Минчев удвои преднината на своя тим в 44-тата минута. Той получи дълъг пас, надбяга двама защитници и хладнокръвно реализира за 0:2.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Отново Минчев направи резултата класически в 64-тата минута. Той получи топката на границата на наказателното поле, направи финт, с който си освободи пространство за удар и стреля във вратата за 0:3.

Крайното 0:4 оформи Дейвид Бабаджиде в самия край на мача, довкарвайки отблизо топката след спасяване на вратаря.

С тази победа Ризеспор остава в битката за Европа, като заема 5-ото място с 45 точки. Истанбулспор пък се намира на последното 20-о място с 13 точки в актива си.