Отборът на Петев пропиля голям шанс, Милен Желев е на полуфинал

Оцелул (Галац) се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Румъния. Милен Желев и съотборниците му елиминираха водения от Ивайло Петев Университатя (Крайова) след победа с 1:0 след продължения. Скъпоценното попадение за гостите отбеляза Жоао Ламейра в 114-ата минута.

Университатя беше в ролята на фаворит не само заради домакинството, но и заради добрата си форма, изразяваща се в три поредни победи в първенството. Тимът на Петев започна пестеливо и създаде голово положение чак в 36-ата минута, но ударът с глава на Денил Малдонадо не затрудни Едуард Пап.

През второто полувреме Оцелул взе инициативата. Футболистите на Доринел Мунтяну ограничиха силните страни на Университатя, но се нуждаеха от малко късмет в края на редовното време, когато Йован Марковичи дриблира между няколко защитници и сантиметри го лишиха от това да донесе победата на домакините.

В продълженията португалецът Телеш от Оцелул пропусна сам срещу вратаря, но в 114-ата минута неговият сънародник Ламейра засече ниско центриране от десния фланг и прати отбора от Галац на полуфиналите.

Разочарованието за Университатя е огромно, защото всички грандове отпаднаха на по-ранна фаза в надпреварата и съставът на Петев се очертаваше като основен претендент за спечелването на трофея. Освен това, "бяло-сините" изиграха тежки 120 минути преди дербито с ФКСБ в шампионата.

На полуфиналите Оцелул ще се изправи срещу Университатя (Клуж) на Радослав Димитров, а в другата двойка съперници са Волунтари и втородивизионният Корвинул.

Снимка: gsp.ro

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!