Balkan Grand Prix 6

Пламен Илиев със силни изяви в дербито на Клуж

Бившият национал Пламен Илиев изигра добър мач за Университатя (Клуж) в градското дерби срещу ЧФР Клуж от груповата фаза на турнира за Купата на Румъния. Неговият тим стигна до равенство 1:1 и има 4 точки в група "B". Със същия актив са ЧФР и Рапид (Букурещ).

Университатя доминираше до почивката и заслужено поведе в 41-ата минута, макар и с автогол. Дан Нистор центрира от корнер, а Антон Крешич направи нескопосан опит да изчисти и прати топката в собствената си врата. ЧФР изравни в 66-ата минута с попадение на Даниел Бирлигеа, а до края гол на символичните гостите беше отменен заради нарушение срещу Илиев

В друга среща от група "В" втородивизионният ФКМ Александрия се наложи с 2:1 над Ботошани. Алин Шерони откри резултата в полза на гостите в 21-ата минута, но след почивката Адриан Гидеа и Едуард Сърбу донесоха победата на ФКМ Александрия. Това беше шесто поредно поражение за Ботошани във всички турнири, което доведе до оставката на старши треньора Дан Алекса.

В група "D" също се получи изненадващ резултат. Шампионът Фарул (Констанца) отстъпи с 1:2 на Глория (Бузъу) и с две загуби остана на дъното в класирането, като на практика отпадна от надпреварата. Георги Пашов не се появи в игра за домакините, които са 5-и в Лига 2. Единственото попадение в двубоя реализира Валентин Думитраке в 86-ата минута. Любопитното е, че младият нападател играе в Глория под наем именно от Фарул.

Начело в групата с по 4 точки са Волунтари и Университатя (Крайова), следван от УТА Арад и Глория (Бузъу) с по 3 точки.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!