Зрелищно равенство прати Милен Желев и компания на 1/4-финал за Купата на Румъния

Днес станаха ясни всички четвъртфиналисти в турнира за Купата на Румъния. Най-драматичен беше мачът между Динамо (Букурещ) и Оцелул, завършил 3:3. По този начин гостите от Галац заеха второто място в група "C" и продължават напред за сметка на "червените кучета".

Титуляр за Оцелул беше Милен Желев. Бившият защитник на Арда остана на терена през всичките 90 минути. Илия Димитров попадна в групата, но не се появи в игра.

Динамо поведе с гол на Куентин Бена, но Телеш изравни в средата на първата част. През второто полувреме Бена си вкара автогол, а Джонатан Сисе направи резултата 3:1 в полза на Оцелул. Силите на домакините стигнаха само за това да избегнат поражението, но точните удари на Йонуц Амзар (65') и Гонсало Грегорио (84') не бяха достатъчни за пълен обрат.

Победител в групата стана У Крайова 1948, който надви с 2:0 ФКСБ и изхвърли гранда от Букурещ от турнира. Попаденията за домакините реализираха Хуан Бауса и Бенджамин ван Дурмен в края на първото полувреме.

От надпреварата отпадна и актуалният носител на трофея Сепси. Отборът от Сфънту Георге направи самоубийствено 2:2 с Петролул. Този резултат елиминира и дваат тима, а място на четвъртфиналите намериха втородивизионният Корвинул и Херманщат.

Корвинул разгроми с 6:0 като гост Прегресул (Печика) и спечели група "А" с 9 точки и голова разлика 9:0. Херманщат пък се наложи с 1:0 над Киндия с попадение в добавеното време на Кристиан Барбуц и се класира за 1/4-финалите за сметка на Петролул.

Четвъртфиналните двойки са Корвинул - ЧФР Клуж, У Крайова 1948 - Волунтари, Университатя (Клуж) - Херманщат и Университатя (Крайова) - Оцелул.