Селекционерът на Белгия: Още пет секунди и щяхме да имаме фантастично постижение

Селекционерът на белгийския национален отбор Доменико Тедеско заяви, че е щял да има специално преживяване, ако тимът му е запазил преднината си от 2:1 срещу Англия на „Уембли“ снощи. Но въпреки изравнителния гол на Джуд Белингам в 5-ата минута на добавеното време, той не се оплаква.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Две попадения на Юри Тилеманс, разделени от точно изпълнена дузпа на Айвън Тони за Англия – всичко това преди почивката, можеха да дадат и победа на гостите. Но англичаните, които дoминираха в огромна част от второто полувреме, стигнаха до крайното 2:2 и се спасиха от втора поредна загуба. Въпреки че не успяха да спечелят за първи път след пет загуби и едно равенство в предишните си шест гостувания на Острова, "червените дяволи" увеличават серията си без поражение при италиано-германския си треньор на 12 срещи. И подобно на противниците си, вероятно ще прибавят много повече качество към тима си от този мач, отколкото от нулевото равенство с Ейре в събота.

Белингам спаси в добавеното време Англия от нов резил

"Само още пет секунди и щеше да е много специално постижение за нас! Дaже фантастично! Мисля, че в Англия бяха наистина силни, създадоха много, много положения. Имахме усещането от самото начало, че искат да спечелят втория мач тук след като загубиха от Бразилия в събота. Ето защо смятам, че резултатът е добър в края на този мач. Тяхната скорост и игра с едно докосване са невероятни! Не е никак лесно срещу тях. Имат класа на всеки пост. Но в първите 15 минути ние си вкарахме нашия гол, който исках, а също така създадохме и някои други добри ситуации. През по-голямата част от второто полувреме контролирахме събитията в защита, но не е никак лесно да ги спираш във всичките 90 минути. Така че крайното 2:2, дори и с попадение в последния възможен миг, е реално", описа Тедеско силните страни на противника.

Саутгейт защити решението си да заложи на Джон Стоунс

А след това говори и за своя отбор: "Имахме повече пространство, отколкото срещу Ейре. Същото се отнася и за Юри Тилеманс", отговори Тедеско на въпрос защо неговият голмайстор на "Уембли" е изглеждал като завършен играч, докато няколко дни по-рано е изпитвал сериозни трудности срещу доста по-слаб противник. Самият Тилеманс е добре познат на британските журналисти, тъй като на клубно ниво играе за Астън Вила. "Получаваш това срещу отбор, който винаги иска да играе. Контраатаката автоматично е оръжие и мисля, че можем да нараним отборите с това – но Англия има същото оръжие", добави наставникът.

Млад талант на Ман Юнайтед беше засипан с похвали след втория си мач за Англия

Попитан дали е недоволен от нещо, младият специалист прибави: "Трябваше да започнем мача със същата интензивност в защита, която видяхте през второто полувреме. Сега аз и помощниците ми започваме по-важната част от работата си за Евро 2024. Сега искам да синтезираме и прецизираме всичката информация, която се събра по време на този лагер с двата мача. За нас най-важното е всички да са здрави и във форма преди Евро 2024. Тази вечер срещу Англия не пуснахме Кевин Де Бройне. Някои други наши основни играчи също не бяха в най-доброто си състояние. Фокусирани сме срещу първия ни мач на Европейските финали срещу Словакия, а вече знаем, че ще играем и с Украйна. Но всичко това е в период на подготовка и ще вървим напред стъпка по стъпка".

Снимки: Imago