Миланов дебютира при загуба на Динамо (Букурещ) в градско дерби

Българинът Георги Миланов изигра първите си минути за новия си отбор Динамо (Букурещ) при загубата срещу градския съперник Рапид (Букурещ) с 1:2 в среща от 23-ия кръг на румънската Суперлига.

Поражението остави Миланов и компания на предпоследното място в класирането, докато рапидци са втори, но и с мач повече от третия ЧФР Клуж.

Гостите от Рапид (Букурещ) поведоха в края на първото полувреме в 43-ата минута с гол на Жейсон Папо. Домакините обаче се върнаха бързо в срещата и в първата минута на добавеното време възстановиха равенството.

През второто полувреме се включи в игра и Георги Миланов, който започна от пейката. Той влезе в 78-ата минута, когато замени нападателя Денис Политик.

За съжаление участието на българина не допринесе положително за представянето на неговия отбор, който се пропука в изтичащите секунди на редовното време и допусна нов гол, отбелязан от Борисав Бурмаз.

До края нямаше време за ново изравняване и играчите на Динамо (Букурещ) трябваше да се примирят с втора поредна загуба в шампионата.