Георги Миланов пропусна разгромна загуба на Динамо (Б)

ЧФР Клуж победи с 4:0 гостуващия Динамо (Букурещ) и излезе на второ място в класирането на румънското първенство преди останалите мачове от 27-ия кръг. Георги Миланов не игра за "червените кучета" заради контузия. Неговият тим се държа достойно до почивката, но след това рухна.

Резултата в полза на ЧФР откри Даниел Бирлигеа в 52-ата минута след хубав пас на Панайотис Тахсидис. В 68-ата бившият халф на ЦСКА - София Карло Мухар удвои с глава. Хърватинът беше точен след центриране от корнер на ветерана Киприан Деак.

Последните два гола за домакините бяха дело на Филип Отеле. Нигериецът се възползва от понижената концентрация в защитата на гостите в края на срещата и направи победата на ЧФР разгромна.

Отборът на Адриан Муту събра 48 точки, колкото има и Рапид (Букурещ). Лидер с 55 точки е ФКСБ. Динамо е на предпоследното 15-о място с 22 точки, а на дъното е Ботошани с 20.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!