Втора победа за Миланов в Румъния, облаците над Петев се сгъстяват

Георги Миланов беше титуляр за Динамо (Букурещ) при победата с 3:1 над Оцелул в среща от 26-ия кръг на румънското първенство. "Червените кучета" записаха втори успех от началото на годината и са предпоследни в класирането с 22 точки.

Динамо изигра най-силния си мач под ръководството на Желко Копич и затвърди подема си, започнал с трите точки срещу шампиона Фарул (Констанца) преди седмица. Денис Политик откри резултата в 3-ата минута, но гостите изравниха в 17-ата с попадение от дузпа на Александър Поп. Еду Ниуар (34') и Хаким Абдала (81' - д.) осигуриха победата на гранда от Букурещ.

Продължава разочароващото представяне на Университатя (Крайова). Днес отборът на Ивайло Петев с мъка се добра до равенство 2:2 на терена на последния Ботошани и има само една победа от началото на годината, а местните медии твърдят, че столът на българския специалист сериозно се клати. Повторен дебют за домакините направи Радослав Димитров, който влезе като резерва в 71-ата минута.

Миланов остана на терена до 83-ата минута, когато беше заменен от бившия футболист на Локомотив (Пловдив) Кристиан Илич. За Оцелул до почивката игра Милен Желев. неговият тим е 11-и в класирането с 31 точки.

Хуан Капроф шокира Университатя с два гола преди почивката. И в двете ситуации защитата на "студентите" допусна детински грешки. През второто полувреме тимът на Петев взе инциативата и бързо намали с точен изстрел на Александру Митрица в 53-ата минута. Равенството стана факт в последните секунди с гол на резервата Елвир Колич. В класирането Университатя се намира на 4-о място с 39 точки, а Ботошани има 20 пункта и е на дъното, на 2 точки зад Динамо (Б).

Водач в Суперлигата е ФКСБ с 54 точки, следван от Рапид (Букурещ) с 48. На трето място е ЧФР Клуж с 45 точки. Утре ФКСБ гостува на Университатя (Клуж).

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!