Илия Груев и Лийдс повалиха Лестър, Премиър лийг е все по-близо

Лийдс постигна може би най-ценната си победа от началото на сезона в Чемпиъншип. Отборът на Илия Груев, който и днес беше титуляр и остана на терена през всичките 90 минути, победи с 3:1 водача в класирането Лестър. Домакините вдигнаха на крака феновете на "Елънд Роуд" с обрат в рамките на последните 10 минути на мача, който ги утвърди на второто място и в същото време ги доближи на 6 точки от "лисиците".

Това беше девети пореден успех за Лийдс в Чемпиъншип и съставът на Даниел Фарке дръпна с 3 точки пред третия Ипсуич, който обаче е с мач по-малко. В битката за директна промоция е и Саутхамптън, но "светците" са в слаба форма и загубиха два от последните си 3 двубоя.

Лестър може да съжалява за многото си пропуски, както и за отменения гол на Патсон Дака в началото на второто полувреме. Тимът на Енцо Мареска контролираше срещата до последния четвърт час, когато няколко грешки в защита костваха скъпо и гостите допуснаха второ поредно поражение, след това срещу Мидълзбро преди няколко дни.

Лийдс имаше шанс да поведе в самото начало, но Жоел Пиро стреля високо в аут след многоходова комбинация. Лестър също атакуваше при всяка възможност, което направи мача изключително зрелищен. В 16-ата минута отбраната на домакините не се ориентира добре при едно центриране от корнер и Патсон Дака продължи топката към далечната греда, където Вут Фаес я засече в мрежата.

До почивката опитите на Лийдс да изравни се оказаха безуспешни, макар че Пиро и Вилфред Ньонто изскочиха на добри позиции. Груев свърши огромен обем работа в средата на терена, но на няколко пъти не можа да спре звездата на Лийдс Киърън Дюсбъри-Хол.

Второто полувреме започна със спорно отменен гол на Дака, а Лестър създаде и още опасни положения пред вратата на Илан Мелие. Груев допусна сериозна грешка в 73-ата минута и загуби топката, от което последва бърза контра на гостите, но Дака не успя да я завърши с точен удар.

Решаващи за обрата се оказаха смените на Даниел Фарке. В 80-ата минута Конър Робъртс отблизо вкара за 1:1, а в 83-ата друга резерва - Арчи Грей, изведе "белите" напред. Лестър се хвърли да изравнява, но домакините вече държаха мача изцяло под свой контрол. В добавеното време Даниел Джеймс стреля от пряк свободен удар, а топката се отклони от крака на Патрик Бамфорд и Мадс Хермансен нямаше какво да стори - 3:1 в полза на Лийдс.

Снимки: Gettyimages