Илия Груев и Лийдс затвърдиха добрата си форма

Националът Илия Груев изигра нов силен мач за Лийдс в Чемпиъншип. Отборът на българския халф победи с 1:0 гостуващия Норич и записа пети пореден успех от началото на годината - нещо, което "белите" правят за първи път в историята си. Единственото попадение отбеляза Патрик Бамфорд в 16-ата минута.

Лийдс беше по-добрият тим и зарадва феновете на "Елънд Роуд" соще един двубой, в който не допусна попадение във вратата си. Съставът на Даниел Фарке е 4-ти в класирането, но вече само на две точки зад втория Ипсуич. "Трактористите" обаче са с мач по-малко. Лидер е Лестър, а в топ 3 попада и Саутхамптън.

Като цяло, срещата днес беше лишена от много голови положения, но Лийдс съумя да поведе рано и да запази аванса си. Бамфорд се разписа с глава след центриране на Даниел Джеймс. Нападателят на "белите" вече има 4 гола от началото на календарната година и е с основен принос за добрите резултати на отбора.

Норич беше в серия от пет мача без загуба, но направи твърде малко в офанзивен план, за да се приближи до челните места в класирането. "Канарчетата" са осми с 41 точки, но на цели 16 след Лийдс. Освен това, тимът на Давид Вагнер регистрира четвърта поредна загуба срещу този съперник.

Една от малкото реални възможности за Норич дойде малко преди края на редовното време, но 17-годишният защитник на Лийдс Арчи Грей се намеси по впечатляващ начин и домакините удържаха победата. Лийдс не познава вкуса на загубата в 15 поредни мача на своя стадион и е единственият отбор в професионалните дивизии в Англия, който няма загуба у дома през сезона.

Снимки: Gettyimages