Асистенция на Груев сложи началото на блестяща вечер за Лийдс

Лийдс с Илия Груев в състава си записа девета победа в последните си десет мача, след като отнесе Суонзи с 4:0 като гост в среща от 32-рия кръг на Чемпиъншип. Българският национал беше титуляр в девети последователен двубой и се отчете с асистенция.

Този успех е специален, защото с него Лийдс успя да се изкачи до второто място, което праща директно във Висшата лига. Това се случи и благодарение на поражението на “светците” с 0:3 при визитата им на Бристол Сити.

Груев подаде за първия гол, вкаран от Крисенсио Съмървил още в 8-ата минута. Само две минути по-късно Жоел Пирое удвои, а още преди почивката разликата набъбна на три попадения след точен удар и на Вилферд Ньонто (35’).

Италианецът добави още един гол в 72-рата минута.