Груев с нов силен мач при обрат на Лийдс

Лийдс постигна трета поредна победа в Чемпиъншип, след като стигна до обрат с 2:1 над Престън на „Елънд Роуд“. Българският национал Илия Груев за пореден път в последно време започна като титуляр за йоркширци и остана на терена до самия край, като заедно с Даниел Джеймс и Жуниор Фирпо бе един от най-добрите играчи в състава на домакините. Той бе изключително прецизен в подаванията и много работоспособен в дефанзвиен план.

Гостите поведоха рано-рано, след като само 65 секунди след началото Уил Кийн, отклони отблизо опит за удар на Милър. Цялото разбъркване в наказателното поле дойде след центриране от фаул на Уайтман. Лийдс обаче отговори светкавично и израни в шестата минута, когато Даниел Джеймс засече с глава центриране отляво на Фирпо. До почивката йоркширци доминираха, но не успяха да стигнат до пълен обрат.

В самото началото на второто полувреме домакините нямаха късмет, след като удар на Рютер срещна гредата. Малко след това и Бамфорд и Джеймс пропуснаха добри шансове. Превъзходството на Лийдс след почивката бе още по-категорично, като гостите не създадоха нищо в предни позиции. Тимът на Даниел Фарке успя да стигне до победата чак в четвъртата минута на добавеното време, когато Жоел Пирое реализира точно дузпа, отсъдена за игра с ръка на Ледсън в наказателното поле.