Лийдс с нов успех в Чемпиъншип, Илия Груев с цял мач

Отборът на Илия Груев Лийдс постигна победа с 2:0 в гостуването си на Плимут в мач от 33-ия кръг на Чемпиъншип. Двете попадения паднаха в двете полувремена, а основна роля имаше за успеха имаше Жоржиньо Рютер, който се отчете с асистенция за първия гол и сам вкара втория. Първото попадение пък бе дело на Вилфред Ньонто (10') в началото на двубоя. Българският национал Груев пък направи поредния си добър мач с екипа на йоркшърци и остана на терена през всичките деведесет минути.

Момчетата на Даниел Фарке излязоха напред в резултата още в десетата минута, когато след тъч Жоржиньо Рутер изрита топката напред сякаш на посоки, там сякаш от нищото се появи Вилфред Ньонто, който се оказа напълно сам и реализира за 0:1. Именно асистентът Рютер пък можеше да удвои преднината на “белите”, след като нахлу в наказателното поле, но изстрелът му срещна лявата греда. Българският полузащитник Илия Груев имаше дейно участие при отмененото попадение за неговия тим в последната минута на първата част. Той намери Ньонто на крилото, а остро центриране на италианеца бе засечено в мрежата от бранител в зелено. Оказа се, че юношата на Интер е бил в засада и съдията отмени гола.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Втората част започна с доста по-активна игра на домакините, които успяха да създадат и няколко половинчати положения пред Илан Мелие. Играчите на Лийдс все пак успяха да удвоят своята преднина в 73-ата минута, когато отново Жоржиньо Рютер, който отново напредна и с левия крак отправи много силен удар, който влетя в мрежата между краката на Конър Хазард за 0:2, с което си осигури успеха в срещата. С тази победа Лийдс се изкачи на второто място в Чемпиъншип, изпреварвайки с една точка Саутхамптън, който обаче е с мач по-малко. Отборът на Даниел Фарке е и в серия от осем поредни успеха. Плимут пък е на 15-ото място в подреждането и все още продължава да е по-близо до това да изпълни целта си да запази мястото си във второто ниво на английския футбол.

Снимки: Gettyimages