Лийдс разби втория в Чемпиъншип, Груев този път игра повече

Лийдс разби с 4:0 Ипсуич Таун на "Елънд Роуд" в дербито между третия и втория във временното класиране на Чемпиъншип. Българският национал Илия Груев се появи в игра за йоршкширци в 72-рата минута, заменяйки Глен Камара. Това се случи в момент, в който всичко в този двубой беше решено, тъй като още до почивката домакините водеха с 3:0. Паскал Струйк откри резултата в осмата минута, след като засече с глава центриране от корнер. Лейф Дейвис си отбеляза автогол в 25-ата минута, с което удвои аванса на Лийдс, а в самия край на първата част Крисенсио Самървил бе точен от дузпа за 3:0.

Жоел Пирое оформи крайния резултат в 52-рата минута, когато завърши контраатака на домакините.

Груев записа най-много минути за Лийдс от края на октомври, когато започна срещу Стоук Сити. Може да се каже, че той оправда доверието, защото представянето му днес бе солидно.

Така Лийдс сложи край на добрата серия на Ипсуич от пет поредни срещи без загуба, в четири от които "трактористите" бяха записали победи.

След този успех Лийдс остава на трето място, на седем точки зад днешния си съперник и на 10 от лидера Лестър, който ще изиграе мача си от кръга по-късно днес.

Снимки: Imago