Лийдс без Груев с убедителна победа, Лестър увеличи разликата на върха

Лийдс започна новата година с постигна убедителна победа с 3:0 над Бирмингам. Българският национал Илия Груев остана на пейката и не влезе в игра. След този успех йоркшърци продължават да са четвърти в класирането. Те са в отлична позиция за влизане в плейофите, но изостават на седем точки от второто място, което заема Ипсиуч и дава право на директно изкачване във Висшата лига.

Патрик Бамфорд бе титуляр за Лийдс за първи път от май и именно той откри резултата в 34-ата минута след удар с глава. Дан Джеймс удвои аванса на домакините в добавеното време на първата част, а Крисенсио Съмървил отбеляза третия гол след почивката.

Междувременно Лестър увеличи преднината си на върха. "Лисиците" са се устремили към завръщане в елита. Тимът на Енцо Мареска спечели с 4:1 срещу Хъдърсфийлд и води с 10 точки пред Ипсуич, който направи нулево равенство при гостуването си на Стоук Сити.

Снимки: Gettyimages