Отборът на Пламен Илиев сътвори впечатляващ обрат в Букурещ

Бившият национален страж Пламен Илиев помогна на Университатя (Клуж) да се върне към победите след разочароващите мачове срещу Волунтари и Петролул преди паузата за националните отбори. Тимът на българина направи обрат от 0:2 до 3:2 при гостуването си на Рапид (Букурещ) и вече е на 7-о място в класирането на румънската Суперлига. Илиев няма вина за головете на домакините, а в края на срещата се прояви с няколко важни намеси.

Мачът започна отлично за Рапид. В 14-ата минута Джейсън Папо напредна и стреля извън наказателното поле, а топката се отклони от бранител на Университатя и стана неспасяема за Илиев. Малко по-късно Александру Йоница засече ниско центриране от десния фланг и вкара втори гол за домакините, които с евентуален успех щяха да излязат на второ място в подреждането.

Началото на обрата беше поставено в 40-ата минута с гол на Даниел Попа. Той получи пас на празна врата от Доринел Оанчеа и нямаше как да сгреши. Малко след почивката Александру Кипчиу се оказа на точното място след удар в напречната греда на негов съотборник и направи резултата 2:2. В 73-ата минута Янис Стойка наказа поредната грешка в защитата на Рапид и донесе победата на Университатя.

В друга среща от 17-ия кръг У Крайова 1948 се наложи с 2:1 над Сепси. Владислав Блънуца и Лео Лакроа бяха точни за домакините, а за носителя на Купата на Румъния се разписа Козмин Матей. С победата У Крайова 1948 събра 18 точки, но остана на 14-о място в класирането. Сепси е на 10-а позиция с 20 точки.

Начело в Румъния е ФКСБ с 37 точки, пред ЧФР Клуж с 32 и Рапид с 30. Университатя (Крайова) е на 4-о място с 29 точки. В следващия кръг отборът на Ивайло Петев посреща ЧФР.