Пламен Илиев спаси дузпа, но тимът му загуби у дома

Отборът на Университатя (Клуж) загуби с 1:2 домакинството си на Волунтари от 15-ия кръг на румънската Суперлига. Българският вратар на домакините Пламен Илиев бе титуляр и имаше своята роля в мача, като спаси дузпа в добавеното време, но така само попречи резултатът да набъбне още в полза на гостите. Ради Димитров не бе в групата за мача.

Играчите Университатя първи взеха преднина в мача. Янис Стойка получи пас зад защитата и хладнокръвно реализира за 1:0.

В 31-вата минута обаче Волунтари възстанови равенството. Адам Немец се измъкна между двама играчи на съперника в наказателното поле и стреля във вратата за 1:1.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

В 61-вата минута гостите направиха и пълен обрат. Дору получи в пеналта, Илиев излезе да го блокира, но той върна назад към Андрей Думитер, който порази опразнената врата за 1:2.

Волунтари обаче остана в намален състав шест минути по-късно, когато Николае Кърнац си изкара два бързи жълти и съотвенто червен картон.

Домакините опитаха да потърсят обрат с човек повече, но вместо това можеха да получат трети гол. В добавеното време Илиев извърши доста грубо нарушение срещу откъсващия се Думитер и бе отсъдена дузпа, а стражът получи жълт картон. Българинът обаче се реваншира, спасявайки удара на потърпевшия от бялата точка.

Въпреки това Университатя трябваше да преглътне загубата и остава на 9-тото място с 19 точки. Волунтари пък се намира на 12-тата позиция с 16 точки.