Очаквайте: Balkan Grand Prix 6

ЧФР Клуж пропусна да свали ФКСБ от върха

Румънският шампион ЧФР Клуж загуби с 0:1 визитата си на Херманщат и не можа да оглави класирането, оставайки на точка зад водача ФКСБ. Кристиан Негуц наказа бившия си тим с попадение в 61-ата минута, а Херманщат продължи впечатляващото си представяне през сезона и вече е 4-и в таблицата.

ЧФР влезе в двубоя като фаворит, но създаде малко чисти положения до почивката. Най-доброто от тях пропиля Филип Отеле в 12-ата минута. Нигериецът получи хубав пас в наказателното поле, но шутира покрай вратата. В самия край на полувремето десният бек Ермал Красничи също шутира в аут от изгодна позиция.

В 61-ата минута Даниел Параскив свали топката с глава за Негуц, който намери достатъчно пространство, за да напредне, а мощният му удар не стави никакви шансове на Разван Сава. Няколко минути след гола нов такъв на домакините беше отменен заради засада. ЧФР Клуж не създаде нищо в предни позиции и загуби за втори път през сезона.

В друг мач тази вечер УТА Арад победи с 2:1 Динамо (Букурещ). "Червените кучета" допуснаха обрат, а решаващото попадение в полза на домакините падна в добавеното време на двубоя. Негов автор стана Марсело Фрейташ от дузпа. Преди това Денис Политик откри за Динамо, а Клаудио Миковши изравни.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

В класирането Динамо е на предпоследното 15-о място с едва 10 точки. УТА Арад е 10-и с актив от 18 пункта.