Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Пламен Илиев с атрактивно спасяване при равенство на Университатя (Клуж)

Университатя (Клуж) и Петролул направиха 0:0 в среща от 16-ия кръг на румънското първенство. Пламен Илиев отново беше титуляр за домакините и с изявите си помогна на тима да спечели точкасрещу съперник, който е пред него в класирането.

Университатя имаше надмощие до почивката, но Янис Стойка пропусна с глава след перфектно центриране на ветерана Дан Нистор, а далечен удар на Габриел Симион излезе в аут. През второто полувреме Петролул можеше да стигне до победата, но Илиев спаси коварен шут на Жаир. В последния половин час домакините бяха с човек по-малко заради червения картон на Валентин Георге.

Университатя е на 9-о място в класиранетро с 20 точки, колкото има и Сепси. Петролул събра 22 точки и е 6-и. Със същия актив е и шампионът Фарул (Констанца) след равенството 1:1 с Херманщат. Андрей Артеан даде преднина на домакините в 27-ата минута, но в добавеното време Баба Алхасан изравни за Херманщат, който вече е 4-и в класирането с 24 точки.

Най-зрелищен беше мачът между Политехника (Яш) и ЧФР Клуж, завършил 3:3. Шейън Харисън (11') и Матия Катанец (22') дадоха преднина на домакините, но ЧФР направи пълен обрат още до почивката с попадения на Бел Авуну, Арлинд Айети и Филип Отеле. Крайния резултат оформи Харисън в 62-ата минута.

ЧФР се изравни на върха в таблицата с ФКСБ, но има мач повече. Днес "стелистите" посрещат У Крайова 1948 в търсене на първа победа от началото на октомври.