Отборът на Петев подгони лидерите в Румъния

Воденият от Ивайло Петев Университатя (Крайова) постигна втора поредна победа, след като българинът застана начело на тима. "Студентите" се наложиха с 3:1 при гостуването си на Оцелул и заемат 4-о място в класирането на румънската Суперлига, само на три точки зад втория ЧФР Клуж. В герой за Университатя се превърна Александру Митрица, който реализира хеттрик. Титуляр за Оцелул беше Милен Желев. Неговият тим е в средата на таблицата.

Началото на срещата се забави заради заснежения терен. Преди почивката домакините успяха да поведат с попадение от дузпа на Александър Поп. Нападателят беше точен от дузпа в 20-ата минута, а до края на полувремето футболистите на Петев направиха няколко сериозни пропуска пред вратата на Козмин Дур-Бозоанка.

Обратът започна в 53-ата минута със спорен гол на Митрица. Крилото на Университатя се намираше в положение на засада при паса към него, но съдиите не спряха играта и попадението беше зачетено. Малко по-късно треньорът на Оцелул Доринел Мунтяну направи няколко смени, като терена напусна и Желев

В 80-ата минута Никушор Банку подаде на Митрица, който елегантно копна топката над вратаря и Университатя излезе напред. Интригата приключи окончателно в 83-ата минута. Този път Александру Крецу намери на чиста позиция непокрития Митрица и той оформи първия си хеттрик от 2018 година.

В голямото дерби на румънския футбол ФКСБ победи с 1:0 Динамо (Букурещ) и увеличи аванса си пред преследвача ЧФР Клуж на 5 точки. Въпреки че "стелистите" са фаворит за титлата, а "червените кучета" се намират в зоната на изпадащите, двубоят беше равностоен. Все пак, ФКСБ стигна до успеха с попадение от пряк свободен удар на Флоринел Коман в 52-ата минута.