Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Босна взе лесна победа срещу Лихтенщайн и остана в играта за Евро 2024

Отборът на Босна и Херцеговина постигна изключително важна победа с 2:0 при гостуването си на тима на Лихтенщайн в мач от 7-ия кръг на група “J” в квалификациите за Евро 2024 в Германия. Успехът доближи бошняците на 4 точки до второто място, което дава право на участие на европейските футболни финали през следващата година. Шансовете на тима от западните Балкани се увеличават още повече и от факта, че вторият и третият в групата - Словакия и Люксембург, ще играят помежду си в следващия кръг.

Бошняците играха добре през първото полувреме и вкараха два гола. Първо се разписа Амар Рахманович (13'), а след него съперниковата врата порази Мирослав Стефанович (41'). През втората част момчетата на Саво Милошевич бяха пестеливи и не отбелязаха нов гол, но направиха необходимото, за да запазят аванса си.

До края Босна и Херцеговина има мачове с Португалия, която от тук нататък ще играе само за честта си, както и срещу отборите на Люксембург и Словакия, които се явяват преките конкуренти за второто място.

Снимки: Imago