Люксембург не победи Исландия и не успя да се възползва от грешката на Словакия

Отборите на Исландия и Люксембург не успяха да се победят в среща от 7-ия кръг на група “J” в квалификациите за Евро 2024 в Германия.

Равенството може и да се окаже фатално за люксембургци, тъй като останаха под чертата с две точки зад Словакия, която очаквано загуби с 2:3 гостуването си на Португалия. Исландия от своя страна има шансове да се класира на финалите в Германия през следващата година, но те са само в сферата на теорията.

Островитяните започнаха по-добре мача и се озоваха с аванс в средата на полувремето с гол в средата на първото полувреме, дело на Ори Оскарсон (23'). Ако резултатът бе завършил при резултат 1:0 за Исландия, домакините щяха да се озоват на само 4 точки зад Словакия три кръга преди края на квалификациите и може би щяха да имат реален шанс за късен щурм на второто място.

Това обаче не се случи и секунди след началото на второто полувреме гостите върнаха паритета благодарение на гола на Жерсон Родригес (46'). След това нов гол не падна и двата отбора поделиха точките.

Равенството обаче бе в известен смисъл самоубийствено и за двете селекции, въпреки че още в следващия кръг играчите на Люксембург приемат прекия конкурент за второто място Словакия и биха могли да обърнат нещата в своя полза. Исландия пък до края на квалификационния цикъл има срещи с отборите на Лихтенщайн, Словакия и Португалия.

Снимки: Imago