Копенхаген се класира за ШЛ след трудно равенство срещу Ракув

Отборите на ФК Копенхаген и Ракув завършиха 1:1 в реванша от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. За датчаните точен бе Денис Вавро (35’), докато за състава от Честонхова се разписа Лукаш Зволински (87’).

Гостите от Полша наложиха натиск през първото полувреме, като задържаха топката по-дълго, но трудно стигаха до удари към вратата на съперника, като до почивката не успяха да стигнат до чисти голови положения. За сметка на това играчите на ФК Копенхаген доказаха, че имат повече опит в европейските клубни турнири и наказаха една от грешките на противниците си от Ракув. Около половин час след началото Денис Вавро стигна до една избита топка извън пеналтерията и стреля по посока на полската врата, в която се озова топката.

След почивката нещата не се промениха особено много. Домакините бяха тези, които създаваха опасните положения, докато гостите опитваха да стигнат до изравняване и обрат чрез дълго разиграване на топката. Тази тактика даде резултат и в крайна сметка поляците възстановиха равенството. Това се случи три минути преди края на редовното време, когато Фран Тудор намери Лукаш Зволински с красив пас и последният овладя дълбоко в наказателното поле, за да преодолее противниковия страж.

Попадението обаче не бе достатъчно за нещо повече и гостите трябваше да се примирят с отпадане от “турнира на богатите”. Въпреки това те си гарантираха вече участие в Европа до края на астрономическата година през следващите три месеца ще се подвизават в групите на втория по значимост турнир, организиран от УЕФА - Лига Европа.