ПСВ разгроми Рейнджърс и влезе в групите на ШЛ с гръм и трясък

Отборът на ПСВ Айндховен взе реванш от Рейнджърс за миналогодишното отпадане в Шампионската лига и се класира за групите на “турнира ан богатите” след разгром с 5:1 срещу шотландците. Наказателната акция за тима от Нидерландия изпълниха Исмаел Сайбари (35’, 54’), Люк де Йонг (66’) и Джоуи Ферман, като гостите си вкараха и автогол чрез Конър Голдсън (81’). Почетният гол за отбора от острова отбеляза Джеймс Таверние (65’).

Подобно на мача в Глазгоу преди седмица нидерландците влязоха по-уверено в срещата, като този път не се пропукаха и нанесоха първи удар. Това се малко след като измина половина час от първия съдийски сигнал, когато Исмаел Сайбари се извиси над шотландската отбрана и засече центрирането на Джоуи Веерман, пращайки топката във вратата.

След почивката положението за гостите не се подобри, като само десет минути след подновяването на играта отборът на ПСВ Айндховен вкара втори гол. Люк де Йонг изведе Исмаел Сайбари, който не се поколеба да огорчи съперника отново.

Негативното стечение на обстоятелствата повлия върху играта на Рейнджърс и гостите мигновено се впуснаха да търсят изравняването. Те се върнаха в мача час след началото, когато Сам Ламерс подаде към Джеймс Таверние, който хладнокръвно оплете топката в мрежата отблизо.

Завръщането на надеждите на шотландците обаче бе твърде кратко. Само няколко секунди по-късно домакините отново попариха своя съперник. Джоуи Веерман прати коварна топка в наказателното поле, където Люк де Йонг се отскубна от пазача си и засече с глава, за да върне аванса на нидерландците от два гола.

Фабриката за илюзии на шотландците окончателно бе затворена четвърт час преди края на редовното време, когато домакините отбелязаха четвърти гол. Джордан Тезе подаде към Джоуи Ферман в наказателното поле, който се озова непокрит и прати топката в долния ляв ъгъл.

Погромът бе довършен пет минути по-късно, когато Конър Голдсън имаше злочестието да да прати топката в собствената си врата.

Така футболистите от Глазгоу ще трябва да се задоволят с участие в Лига Европа, докато отборът от Айндховен се за завърнаха на най-високото стъпало в европейския клубен футбол по категоричен начин.

Снимки: Imago