АЕК се бори до последно, но Антверп ликува

Отборът на АЕК не успя да обърне пасива от първия мач срещу тима на Антверп и паднаха с 1:2 в реванша от плейофа за влизане в груповата фаза на Шампионската лига. Головете за победителите отбелязаха Гирано Керк (73') и Мишел - Анже Баликвиша (90'+5'), докато за гърците се разписа Серихо Араухо (90').

Домакините стартираха вихрено и само за първата част създадоха почти девет голови положения. Точността на стрелците обаче липсваше, което логично доведе до нулево равенство на почивката.

През втората част домакините заиграха по-хладнокръвно и опитваха да стигнат до гола чрез постепенни атаки, което също не промени резултата. Така се стигна до до последните двадесет минути от мача, когато белгийците наказаха съперника за пропуските. Тогава Гирано Керк получи подаване и отблизо разстреля порази врата.

До края на срещата домакините не се примириха с идеята, че ще загубят още един мач и успяха да изравнят резултата. Това се случи в изтичащите секунди от редовното време, когато Серхио Араухо достигна до дълго подаване, преминало през защитата, и с лекота прати топката в долния ляв ъгъл на вратата.

Голът даде импулс на гърците, че могат да стигнат до нещо повече и опитаха да направят пълен обрат, но това отвори много пространства в тяхната половина и в продължението на срещата трябваше да изпият нова горчива чаша. Мишел - Анже Баликвиша от гостите получи убийствено подаване, озовавайки се сам срещу вратаря, и промуши топката в долния ляв ъгъл на вратата.

Така мачът приключи при резултат 1:2 и играчите на АЕК ще трябва да се задоволят с участие във втория по сила турнир на УЕФА - Лига Европа.

За белгийците пък остана радостта от факта, че ще играят в груповата фаза на най-престижното футболно състезание на клубно ниво в Европа. Те ще разберат съперниците си утре, когато ще бъде жребият за мачовете от следващия етап на Шампионска лига.

Снимки: Imago