Резултати от плейофите в Шампионската лига, ясни са всички участници в групите

Тази вечер се изиграха последните три мача от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. Свободните места в турнира на богатите бяха запълнени от ПСВ Айндховен, Антверп и ФК Копенхаген.

Най-голям интерес предизвикваше сблъсъкът в Нидерландия. Равенството 2:2 преди седмица даваше шансове и на двата отбора, но днес ПСВ не остави никакво съмнение, че повече заслужава място в групите и разгроми съперника си с 5:1. По този начин "филипсите" си отмъстиха на шотландския гранд за отпадането на същия етап миналата година и ще играят в същинската фаза на ШЛ за първи път от 2018 година.

ПСВ разгроми Рейнджърс и влезе в групите на ШЛ с гръм и трясък

Дебют в групите ще направи Антверп. Тимът, воден от Марк ван Бомел, спечели гостуването си на АЕК с 2:1 и с общ резултат 3:1 елиминира гръцкия шампион. Антверп поведе в 73-ата минута с попадение на Жирано Керк, резервата Серхио Араухо изравни в края на редовното време, а Мижел-Анже Баликиша донесе триумфа на белгийците.

АЕК се бори до последно, но Антверп ликува

ФК Копенхаген също трябваше да трепери до последните секунди. Датският първенец и Ракув приключиха 1:1 на "Паркен" и това беше достатъчно на домакините да продължат към групите, след като в първия мач се наложиха с 1:0. Денис Вавро даде преднина на ФК Копенхаген в 35-ата минута, а Лукаш Зволински изравни в 87-ата, но поляците не успяха да се доберат до продължения.