Италия и Уругвай стигнаха до финала на Световното първенство за младежи

Италия и Уругвай ще си оспорват световната титла при младежите до 20 години. На полуфиналите "адзурините" надвиха Южна Корея с 2:1, а "урусите" се наложиха с 1:0 над сензацията на турнира Израел

Финалният сблъсък ще се състои на 12 юни на стадион "Диего Армандо Марадона" в Ла Плата, а ден по-рано е мачът за третото място между Израел и Южна Корея.

Италианците влязоха като фаворит в двубоя с Южна Корея. Съставът на Кармине Нундзиата не успя да повтори силното си представяне от 1/4-финала срещу Колумбия (3:1), въпреки че поведе още в началото с гол на Чезаре Казадей. Футболистът на Рединг се възползва от асистенция на Рикардо Турикия и прати топката в мрежата след четвърт час игра.

Южна Корея изравни в средата на първата част с попадение от дузпа на Лий Суонг-Вон. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Матия Дзаноти. След почивката Италия притисна съперника и в 59-ата минута Матео Прати стреля с глава от няколко метра, но стражът на азиатците изби от самата голлиния. Малко по-късно и Южна Корея можеше да излезе напред, но Себастиано Деспланчес показа отличен рефлекс.

Развръзката настъпи в 86-ата минута. Тогава италианците получиха правото да изпълнят пряк свободен удар малко пред наказателното поле и резервата Симоне Пафунди майсторски завъртя топката над стената, носейки успеха на тима си. За Южна Корея остана удовлетворението от силните мачове до момента и надеждата за победа над Израел в дуела за бронзовите медали.

Уругвай също хвърли много сили, за да стигне до финала. Мачът срещу Израел беше равностоен, но южноамериканците създадоха по-чистите положения и заслужено се поздравиха с победата. Единственото попадение реализира халфът Андерсон Дуарте в 61-ата минута.