Уругвай победи САЩ и ще играе на 1/2-финал на Световното за младежи до 20 години

Отборът на Уругвай надделя с 2:0 срещу тима на САЩ в мач от 1/4-финалите на Световното първенство по футбол за младежи до 20 години. Младите южноамериканци изковаха успеха с по едно попадение в двете полувремена. През първата част точен бе Андерсон Дуарте, разписвайки се в 21-ата минута, а през втората част Джошуа Уайндър от “янките” си отбеляза автогол.

На 1/2-финалите младежите на Уругвай предстои да срещната своите връстници от Израел, които извършиха истински подвиг срещу Бразилия и победиха с 3:2. Срещата е на 8 юни (четвъртък) и започва от 20:30 българско време.

Снимки: Gettyimages