Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Англия се класира за елиминациите на свтовното за младежи до 20 години

Селекцията на Англия подсигури участието си в директните елиминации на провеждания в Аржентина Мондиал за футболисти до 20-годишна възраст. “Трите лъва” спечелиха и втория си мач от Група “Е” на турнира, надвивайки връстниците си от Уругвай с 3:2.

Англичаните поведоха с два гола до почивката чрез Башир Хъмфрис в 22-ата минута и Алфи Дивай в добавеното време на полувремето. След почивката младежите на Уругвай върнаха един гол благодарение на Франко Гонзалес в 49-ата минута, а в продължението и на втората част паднаха попадения, като този път и двата отбора се разписаха. Първо, Дарко Гиаби в петата минута след края на редовното време върна преднината от два гола на състава от острова, докато в 9-ата минута от продължението Матиас Абалдо направи загубата на южноамериканците по-почитна.

В последния кръг от тази фаза на младежкия шампионат Англия ще играе с Ирак, докато Тунис и Уругвай ще спорят за второто място в Група “Е”. И двата мача са на 28 май (неделя) и започват от 21:00 българско време.

Снимки: Gettyimages