Йоана Илиева след спечелената историческа квота за Париж

Едисон Йорданов изпрати сезона със загуба и жълт картон

Българският национал Едисон Йорданов записа 68 минути за Вестерло при загубата с 0:2 от Серкъл Брюж в последния мач на тима за сезона в Белгия. Вестерло финишира на трето място в плейофната група за Лигата на конференциите с 30 точки. Йорданов получи жълт картон в 34-ата минута, а в средата на втората част беше заменен от Тур Диркс.

Домакините от Серкъл Брюж също нямаха шансове за първата позиция, но държаха да зарадват феновете си с победа. Те откриха резултата в 76-ата минута с автогол на Лукас ван Еено, а в 89-ата се разписа и Ян Гбо.

В Лигата на конференциите ще участва Гент, който спечели пет от шестте си мача в плейофите. В домакинството на Стандард (Лиеж) Гент се наложи с 3:1 след хеттрик на звездата си Юго Кайперс. 26-годишният стрелец е в уникална форма през пролетта и в последните 14 мача на тима си не се разписа само в два.

Гент събра 44 точки, Серкъл Брюж е втори в групата с 36, а Вестерло и Стандард останаха с по 30 пункта.