Йорданов влезе от пейката за Вестерло при зрелищно реми

Отборите на Вестерло и Гент си спретнаха зрелищно реми в сблъсъка помежду си от 25-ия кръг на първенството на Белгия. Двубоят бе изпълнен с вълнения и приключи при резултат 3:3. Българският национал Едисон Йорданов също взе участие в мача, като се появи от пейката през второто полувреме в 68-ата минута, заменяйки Насер Чадли.

Четири от шестте гола в мача паднаха през първото полувреме, като гостите на два пъти повеждаха, а домакините на два пъти изравняваха. Юго Кайперс откри от дузпа за Гент в 14-тата минута, но Максим де Каупер изравни в 16-ата. Орбан Гифт отново изведе гостите напред в 30-ата минута, но в 35-ата минута Насер Чадли отново възстанови равенството.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

През втората част двата тима си размениха ролите, като този път Вестерло излезе напред в резултата в 47-ата минута с гол на Лукас ван Еено, но в66-ата минута отново Гифт оформи крайното 3:3.

След това реми двата тима остават близо в класирането. Гент е на 5-ата позиция с 39 точки, а Вестерло е 7-и с 36 точки. Водач е Генк с 62 точки.