Вестерло с важна победа, но без Едисон Йорданов

Новакът Вестерло прподължава да впечатлява с представянето си в белгийската Юпилер Про Лига. Отборът на Едисон Йорданов победи с 3:1 гостуващия Кортрийк и заема седмо място в класирането, но с равен брой точки с Гент и Стандард (Лиеж) и само на една зад Брюж. Българският национал Едисон Йорданов в 4-ти пореден мач остана на пейката и не се появи в игра.

Домакините поведоха с автогол на Цуйоши Уатанабе (45'), а през второто полувреме на два пъти се разписа Киън Васен. За Кортрийк точен беше Масимо Бруно.

Антверп не се затрудни със Серен и спечели гостуването си на аутсайдера в първенството с 2:0. Даниел Опаре от Серен получи червен картон още в началото и това значително улесни отбора на Марк ван Бомел. Резултата откри Юрген Екеленкамп в 15-ата минута, а второто попадение реализира Винсент Янсен в 19-ата. С успеха Антверп събра 60 точки и излезе на второ място, но е с мач повече от Роял Юнион СЖ.

Попадение от дузпа на Джофри Хайреманс в 84-ата минута донесе важна победа с 1:0 на Мехелен над Сент Трюйден, а Ойпен и Остенде направиха зрелищно 4:4 в сблъсък между два тима, застрашени от изпадане.

Днес е голямото дерби на кръга нежду водача Генк и Роял Юнион СЖ.