Вестерло бие без Едисон Йорданов, Брюж затъва все повече

Едисон Йорданов остана на пейката за Вестерло при победата с 2:1 над Остенде в 30-ия кръг на белгийското първенство. Отборът на българския национал записа 4-ти успех в последните си 5 мача и заема 6-о място в класирането с 48 точки, колкото има и петият Гент

Киън Васен вкара първия гол за Вестерло в 11-ата минута, а в 35-ата Максим де Каупер пропусна дузпа. Домакините възстановиха равенството в 81-ата минута чрез Камерън Макгиън, но в добавеното време Лукас ван Еено донесе така важната победа на Вестерло.

Шампионът Брюж отново се провали. "Синьо-черните" загубиха с 0:1 от Кортрийк и са спечелили само 3 от най-скорошните си 14 мача в Юпилер лигата. Срещу Кортрийк Брюж се оказа в ролята на донващ в 31-ата минута след гол на Абделак Кадри и до края не успя да го върне, въпреки че създаде доста положения. В класирането тимът от "Ян Брейдел" е 4-ти с 49 точки, но на цели 19 зад водача Генк

Стандард (Лиеж) изпусна аванс от две попадения срещу гостуващия Зюлте Варегем - 2:2. Сент Трюйден пък спечели с 2:1 домакинството си на Серен с две попадения на Джани Бруно и измести Шарлероа от 11-ото място в подреждането.