Илиан Илиев се стара, но получи два жълти картона - после Аполон загуби

Отборът на Аполон (Лимасол) завърши сезона в Кипър със загуба с 1:2 като гост на Пафос. Мачът бе от последния 10-и кръг на шампионския плейоф в местното първенство. Българинът Илиан Илиев-младши бе титуляр за гостите, но бе изгонен от игра в 57-ата минута, когато получи втори жълт и червен картон.

Домакините първи можеха да поведат в резултата, но техен гол бе отменен в 19-ата минута.

След това Аполон вкара за 0:1 чрез Йоанис Питас в 35-ата минута.

Късметът за втори път обърна гръб на Пафос, след като втори гол бе отменен заради засада в 51-вата минута.

Преломният момент в мача дойде в 57-ата минута, когато Илиев бе изгонен от игра. След това домакините се възползваха от численото си предимство и успяха да направят обрат в края. Първо Бесарт Абдулрахими изравни в 84-тата минута, а в добавеното време на мача Бруно донесе успеха на своя тим.

Това бе първа победа за Пафос от 5 мача насам. Тимът завършва сезона на 4-тото място с 63 точки. Аполон пък приключва на 5-тата позиция с 62 точки в актива си. Шампион е Арис (Лимасол) със 74 точки.