Аполон (Лимасол) с победа след гол на Илиан Илиев

Отборът на Аполон (Лимасол) записа четвърта поредна победа в Първа дивизия на Кипър след успех минималното 1:0 над тима на АЕК Ларнака. Единственият гол в срещата отбеляза българският национал Илиан Илиев, което бе и неговото първо попадение в кипърския шампионат.

С гола си Илиев помогна задочно на другия българин, който се състезава в Първа дивизия на Кипър - Георги Костадинов, и неговия АПОЕЛ в битката за титлата, тъй като "жълто-сините" от Никозия дръпнаха на върха в класирането с 60 точки, пред АЕК Ларнака, които останаха с 57 точки. С победата Аполон (Лимасол) събра 50 точки и застана на 5-о място.

Срещата започна положително за отбора на Аполон (Лимасол), които се оказаха с игач повече след само 8 минути игра, когато Густаво Ледес от АЕК Ларнака бе изгонен.

Единственото попадение в мача юношата на Черно море отбеляза в  37-ата минута, когато подложи главата си на центриране от ляво от фланга на Харис Кириаку. В остатъка от мача българският национал свърши сериозна работа в отбрана, за да запази аванса на отбора си.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Дълбоко в добавеното време съдията показа още два червени картона - по един за играч от всеки отбор. Това обаче не повлия на крайния резултат и Аполон (Лимасол) спечели важна победа, която може да окаже влияние в края на сезона за разпределението на местата в европейските клубни турнири.