Аполон излъга АЕК (Ларнака), Илиев гледа от пейката

Аполон (Лимасол) постигна минимален успех с 1:0 над АЕК (Ларнака). Срещата бе от 6-ия кръг на шампионския плейоф в първенството на Кипър. Българският национал Илиан Илиев-младши не взе участие в мача и остана неизползвана резерва.

Гостите можеха първи да открият резултата, но техен гол бе отменен от ВАР в 29-ата минута.

В началото на втората част Аполон излезе напред. Точен бе Кириаку Хамбос в 49-ата минута. След това домакините удържаха крехката си преднина и се поздравиха с трите точки.

С този успех Аполон събра актив от 56 точки и запазва шансове за класиране за Европа. Тимът остава на 5-ото място с 56 точки. АЕК пък за момента е на заветното 3-то място, даващо право на участие в Лигата на конференциите, с актив от 61 точки.