Шампионът Аполон спечели "българското" дерби в Кипър

Аполон (Лимасол) се наложи с 2:0 над АПОЕЛ в дербито от четвъртия кръг на плейофите за титлата в първенството на Кипър. Илиан Илиев започна като титуляр за действащия шампион и остана на терена до 52-ата минута, когато вместо него се появи анголецът Ва. Георги Костадинов пък игра до почивката за АПОЕЛ, след което отстъпи мястото си на Федерико Македа

"Жълто-сините" бяха по-активни в началото и Гиорги Квилитая прати топката в мрежата в 6-ата минута, но попадението му беше отменено заради игра с ръка. В средата на първата част Хараламбос Кириаку изненада стража на АПОЕЛ Вид Белец с удар извън наказателното поле и откри резултата. Второто попадение отбеляза звездата на тима Йоанис Питас в 87-ата минута.

Въпреки поражението, АПОЕЛ продължава да води в класирането с 62 точки, но вторият Арис (Лимасол) има 60 и мач повече. Отборът на Георги Костадинов още няма победа в пейофната фаза. Аполон пък навлиза във все по-добра форма и вече е на 4-ата позиция с 53 точки - пет по-малко от третия АЕК Ларнака.