Отборът на Страхил Попов изпадна

Страхил Попов игра цял мач за Юмраниеспор, но отборът му загуби с 1:2 у дома от Анкарагюджю и изпадна от турската Суперлига. Отборът на бившия български национал заема 17-то място в класирането с актив от 27 точки - 7 по-малко от Гиресунспор, а до края на сезона остават само два кръга. След Юмраниеспор са Газиантеп и Хатайспор, но двата тима прекратиха участието си заради разрушителните земетресения и имат гарантирано място в елита и за следващия сезон.

За Анкарагюджю като титуляр започна бившата звезда на ЦСКА - София Али Соу. Гамбиецът не успя да се разпише, а двете попадения за столичния отбор отбелязаха Кевин Малкюи в 18-ата минута и Милсон в 71-ата. За Юраниеспор точен беше Умут Найир от дузпа в 26-ата минута.

В другите два мача днес Анталияспор и Истанбул Башакшехир направиха нулево равенство, а Бешикташ победи с 4:1 като гост Адана Демирспор и се изравни по точки с втория Фенербахче, но имат мач повече. Венсан Абубакар (2), Жедсон Фернандеш и Дженк Тосун реализираха попаденията за "черните орли", а за домакините вкара Юнес Беланда.

Водач в класирането и почти сигурен шампион е Галатасарай, който има 79 точки и може да си гарантира титлата с победа срещу Анкарагюджю на 30 май. В последния кръг е голямото дерби между Галатасарай и Фенербахче.