Галатасарай увеличи преднината си на върха, нова загуба за тима на Страхил Попов

Водачът в турската Суперлига Галатасарай не срещна проблеми при гостуването си на Аланияспор и се наложи с 4:1, като по този начин натрупа аванс от 9 точки пред втория в класирането Фенербахче. Мауро Икарди отново се разписа за истанбулския гранд, който е все по-близо до титлата. Аржентинецът вече има 13 попадения през сезона.

Галатасарай поведе в 14-ата минута чрез Абдюлкерим Бардакджъ, но домакините изравниха с гол от дузпа на Ефеджан Караджа в 17-ата. Малко преди почивката Икарди се възползва от подаване на Дрис Мертенс и отново изведе "Джим Бом" напред. Самият Мертенс реализира третия гол в 48-ата минута, а интригата окончателно приключи след точния изстрел на Милот Рашица

За Галатасарай това беше трета поредна победа в първенството, а Аланияспор пропусна да се изкачи в горната половина на таблицата и заема 11-ото място с 32 точки, колкото имат още Анталияспор и Касъмпаша.

В друг двубой от 30-ия кръг Фатих Карагюмрюк, воден от Андреа Пирло, победи с 4:2 Юмранийеспор. Страхил Попов остана на пейката за гостите, които са на предпоследното 18-о място в класирането с 23 точки. Фабио Борини на два пъти се разписа от дузпи за Фатих Карагюмрюк, а другите попадения за домакините отбелязаха Саба Лобжанидзе и Мбайе Диане.