Страхил Попов и компания измъчиха лидера Галатасарай, но рухнаха в края

Отборът на Юмраниеспор даде сериозен отпор на лидера в първенството на Турция Галатасарай, но все пак загуби гостуването си в Истанбул от 22-рия кръг на Сюпер лигата с 2:3. Страхил Попов и съотборниците му се бориха здраво и на два пъти повеждаха в резултата, но рухнаха в края, след като бяха останали с човек по-малко на терена. Българският бранител бе титуляр за гостите и остана на терена 89 минути.

Умут Найир откри резултата за Юмраниеспор в 11-ата минута, но Абдюлкерим Бардакджъ изравни в 32-рата. Гостите отново излязоха напред в 39-ата минута чрез Огуз Гюрбулак и се прибраха с прединна на полувремето.

През втората част Галатасарай все пак наложи волята си, а героят за домакините бе Мауро Икарди, който първо изравни резултата от дузпа в 60-ата минута, а след това отбеляза и победния гол в 83-тата. Преди това пък гостите бяха останали с човек по-малко на терена, след като Бел Авуну получи втори жълт и червен картон.

Така Галатасарай записа 10-а поредна победа във всички турнири и остава начело в класирането с 51 точки. Юмраниеспор пък допусна четвърто поредно поражение и е на дъното на класирането с едва 14 точки до момента.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!