Отборът на Страхил Попов остана на дъното

Бившият национал Страхил Попов не се появи в игра за Юмраниеспор при поражението с 1:3 от Кайзериспор в среща от 28-ия кръг на турската Суперлига. Десният бек беше в групата за мача, но старши треньорът Реджеп Учар не му гласува доверие.

Юмраниеспор записа пет поредни двубоя без загуба преди гостуването в Кайзери. Домакините обаче бяха амбицирани да продължат силното си представяне от последните седмици и поведоха в 31-ата минута с гол от дузпа на Маме Тиам. В самия край на полувремето Умут Найир изравни с 11-ото си попадение през сезона, но след почивката Кайзериспор доминираше и стигна до успеха с точни изстрели на Бернар Менса (53') и Карлуш Мане (90'). Исак Сакей от Юмраниеспор пък получи червен картон в добавеното време.

В класирането отборът на Страхил Попов е на предпоследното 17-о място с 23 точки, колкото има и последният Хатайспор. Гиресунспор и Истанбулспор са с актив от 24 точки, а Газиантеп е с 25, което прави битката за оцеляване в елита изключително оспорвана.

Начело в Турция е Галатасарай с 63 точки, следван от другите истанбулски грандове Бешикташ (55 т.) и Фенербахче (54 т.)