Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Али Соу разплака шампиона на Турция

Бившата звезда на ЦСКА - София Али Соу се превърна в герой за Анкарагюджю, който елиминира гранда Трабзонспор на 1/4-финалите в турнира за Купата на Турция. Тимът от столицата се наложи с 3:1, а две от попаденията бяха дело на Соу. гамбиецът изравни в 51-ата минута, а в 83-ата затвърди успеха на домакините.

Шампионът Трабзонспор се намира в криза и през уикенда загуби с 3:4 от Кайзериспор в първенството. Днес тимът поведе в 22-ата минута с попадение на Абдуладир Йомюр след пас на Лазар Маркович, но през втората част допусна обрат. Али Соу вкара за 1:1 с глава, след като преди това уцели гредата. В 68-ата минута Ламин Диак даде преднина на Анкарагюджю, а в края Соу майсторски финтира защитник на Трабзонспор и реши всичко с втория си гол в мача.

Освен Анкарагюджю място на полуфиналите вече си осигури и Сивасспор. Утре е мачът между Галатасарай и Истанбул Башакшехир, а последният четвъртфинал е в четвъртък и противопоставя Фенербахче и Кайзериспор